Rolling Roof ve Özellikleri

Açık hava keyfini yaşamanız için özel tasarlanan Rolling Roof seçenekleri, bahçe tasarımlarının vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Kış bahçesi çalışmalarında tercih edilen bir sistemdir. Kış aylarında soğuk ve yağışlı havanın etkisini ortadan kaldırır. Cam sistemi ile meydana getirilen bir çalışma olduğu için aydınlatma problemi meydana getirmez. Cam sistemi fırtına ve dolu yağışına karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. 

Rolling Roof Nerelerde Kullanılır?

Bu tasarımlar, genellikle bahçesi olan restoran ve kafelerde tercih ediliyor. Evlerde, teras, balkon ve veranda gibi bölümlerde de kullanılmaktadır. Açık hava keyfini kış aylarında da sürdürmeyi sağlayan sistem, güneş ışınlarından maksimum faydalanmayı sağlar.

Özellikle kış aylarında güneşli günlerde, içeriyi sıcak tutar ve güneş ışınlarından faydalanmayı sağlar. Yaz aylarında açılabilir özelliği nedeniyle yine güneşten faydalanma imkanı sağlar. Çay bahçeleri, nargile salonları, kahvehaneler, döner salonları, restoranlar ve kafeler bu sistemi tercih etmektedir. Fırtınalı ve rüzgarlı havalarda, rüzgarın şiddetinden dolayı ses yapmaz. Giriş dekor çalışmaları ile uyumlu bir şekilde tasarlanmaktadır.

Güneş ışınlarından maksimum faydalanmayı sağlayan sistem, ısı yalıtım özelliğine sahiptir. Bu nedenle ısıtma sistemleri bu kategoride uygulanabilir. 

Rolling Roof Tasarımının Faydaları Nelerdir?

1- Bu tasarımın en önemli faydası kış bahçelerinin kullanım kalitesini artırmaktadır. Açık havada çay keyfine devam etmek isteyenler için en iyi seçenektir.

2- Yağmur, kar ve dolu gibi olumsuz havalarda bahçenin kullanım kalitesini artırmaktadır. Rüzgarlı ve tozlu havalarda maksimum koruma sağlamaktadır.

3- Motorlu olduğu için fazladan efor sarf etmenize gerek yok. Bir tuşla bahçenin üst kısmını kısa sürede kapatabilirsiniz.

4- Yağmur, kar ve fırtına dindiği zaman yine otomatik bir şekilde üst bölüm açılmaktadır. Müşterileri rahatsız etmeden sessiz bir şekilde açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

5- Cam ve polikarbon gibi malzemelerle kapatma işlemi gerçekleştiği için aydınlanma problemi yaşanmaz. Bu nedenle elektrikle aydınlatma işlemine gerek yoktur.

6- Tavan bölümündeki dekor çalışmalarını engellemez. Bahçe tasarımı ile uyumlu bir şekilde imal edilebilir.

7- Konforlu kullanımı sayesinde müşteri memnuniyeti meydana getirir.

8- İş verenin müşteri potansiyelini artırır. Özellikle yağmurlu ve karlı havalarda bahçe keyfinden ödün vermeyen müşteriler, Rolling Roof sistemine sahip iş yerlerini tercih ediyor.

9- Silinebilir özelliklere sahiptir. Diğer camlar gibi temizlenebilir


Çalışma Sistemi Nasıldır?

Motorlu özelliği ile kullanım kolaylığı sağlayan bu tasarımlar, otomatiktir. İş yeri sahibi bulunduğu yerden kontrol işlemini gerçekleştirmektedir. Üst bölüm iç içe giren sistemi sayesinde kolaylıkla açılıp kapanabilmektedir. Kenar kısımlardaki contalar sayesinde nem izolasyon özelliğine sahiptir.

Sistem kendi etrafında dönerek fonksiyonel özellik kazanmaktadır. Motor 220 v özelliğindedir ve açılıp kapanan bölümün ağırlığına göre tasarlanmıştır. Paslanmaz özelliklere sahip çerçeve bölümü, dekoratiftir. Alüminyum malzemeden üretilen çerçeveler, kir tutmaz ve her zaman görsel özelliklerini korur. Gölge sistemleri kategorisinde değerlendirilmektedir. Gün ışığından maksimum faydalandıran bir sistemdir. Klasik jaluzi sistemine göre tasarlanan modeller içeriden kolaylıkla temizlenebilir.

Kurulum Aşamaları Nelerdir?

Bu sistemin kurulumunda ilk aşama ekspertiz hizmetidir. Elemanlarımız uygulamanın yapılacağı yeri incelemektedir. Ölçü alma işleminin ardından renk seçimi gerçekleşmektedir. Led ışıklandırma seçenekleri isteğe göre döşenmektedir.

İkinci aşama tercih edilen model ve alınan ölçüler ışığında imalat işleminin yapılmasıdır. İmalat işleminin ardından montaj işlemi gerçekleşmektedir. Önceden incelenen elektrik bağlantılarına göre motor montaj işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kumanda sistemi, motor ve tavandaki bölümün monte edilmesinden sonra sıra deneme aşamasına gelmiştir. Deneme işleminin ardından müşterimiz aynı gün tasarımı kullanmaya başlamaktadır. Rolling Roof kategorisinde dört mevsim hizmet veren firmamız, hava koşullarına göre montaj işlemi gerçekleştirmektedir.