Ürünlerimiz

Aspendos Glass

Her mekânda uygulanabilecek Bioclimatic Sistemleri dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin sunmadığı, katlanma ve toplanma hareketini bir arada sunmaktadır. Her açıda açılabilen cam lameller sayesinde, gün ışığından istenilen oranda faydalanma olanağı sağlar.
Cam lamellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, çatıdan havalandırma yaparken gölgelendirme özelliğini kaybetmez. Sistem açıkken bile özel tasarım cam lameller sayesinde, yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlar.
Cam lamellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, lamellerin dış temizliği çatıya çıkmaya gerek kalmadan içeriden temizlenebilir. Alüminyum parçalar, elektrostatik fırın boya ile renklendirilir; istenilen her renkte uygulama yapılır. Elektrostatik fırın boya sayesinde uzun ömürlüdür. Bioclimatic Sistemleri sigara yasağının uygulandığı restoran ve kafe gibi yerler için en iyi çözümdür.

ASPENDOS GLASS SERİ BİOCLİMATİC ROLLİNG ROOF TEKNİK ŞARTNAME

1) SİSTEMDE KULLANILAN LAMELLER 4+12+4 KONFOR ISICAM TEMPERLİ OLARAK KULLANILMAKTADIR. SİSTEM GENİŞLİĞİ MAKSİMUM 300 CM DİR.
2) Sistemde kullanılan Alüminyum profiller , 6063 – T6 F25(7580 Briner Sertlik) özelliktedir.
3) Sistemin en önemli özelliği lamellerin hareketinde üst kısımdaki toz,su vs pisliği aşağıya dökülmemesi için lameller kendi içersinde oluklu olmasıdır.
4) Sistem gerektiğinde düz gerektiğinde eğimli montaj yapılabilir.4 tarafı oluk olması nedeni ile hiç eğim vermeden su alması engellenmiştir. Ön ayak profillerinden su tahliye edilir.
5) Paneller eksenal çalışmaktadır ve istendiğinde geri toplanma hareket kabiliyetine haizdir.( Bu özellik havalandırma ile gölgelendirmeyi aynı anda yapabilmesi açısından önemlidir)
6) Sistemde kullanılan cam lameller sayesinde mekan içerisinde tam şeffaflık sağlar.
7) Metal aksesuarlar önce galvaniz işlemi yapılır sonra elektro statik fırın boya ile boyanır. Lameller 608 ZZ paslanmaz rulmanlar sayesinde rahat ve sessiz hareket etmektedir.
8) Paneller eksenal olarak minumum 100 derece açıda açılabilmelidir.(Cepheden gelen güneş ışığını kesmek için önemlidir)
9) Tavan örtüsünün açılma-kapanma hareketi uzaktan kumanda ve isteğe bağlı android yada apple kontrolü ile kullanılabilir.( isteğe bağlı olarak yağmur ,güneş,rüzgar sensörü ile 4 mevsim konfor sağlanmaktadır.
10) Bütün alüminyum profiller elektro statik toz baya teknolojisi ile boyanmaktadır.
11) Motor ile hareketli mekanizma arasında T-10 triger kayışı ile hareket eder.
12)Sistemde kullanılan vidalar krom paslanmazdır.
13) Flanş aplikasyon vidaları M8*80 Gömlekli Çelik dübel ve galvaniz kaplama olmalıdır.(Zemin yalıtımına zarar vermemek için)
14) Sistemde kullanılacak fitiller EPDM ısıya karşı dayanıklıdır.
15) su izolasyonu için sızdırmaz yapıştırıcı kullanılmaktadır.
16) Kullanılacak sistem , 2 (iki) yıl Motor ve 2 yıl mekanik garantilidir.
17) Her bir sistem modülü dikey ve yatay taşıyıcı profillerden oluşur , dikey ana taşıyıcılar 128*170*3, yatay ana taşıyıcılar 128*170*3 mm ölçülerinde olmalıdır.
18) Sistem modülleri 50kg+25kg /m² yayılı yük ve 50kg/m² rüzgar yükünü karşılayacak statik özelliklere sahiptir
19) Sistemin 4 tarafında gizli led uygulaması ile gece aydınlatması sağlanır dimmer ışık alıcı ile gücü azaltıp arttırılabilir