Ürünlerimiz

Cam Balkon Sistemleri

Lüx & Perdeli Sistem

Bu sistem siz değerli müşterilerimizin isteklerine en güzel şekilde cevap verebilmek için üretmiş olduğumuz Lüx & Perdeli Sistemdir.

Katlanır cam sisteminin, kullanım amacına uygun mükemmel bir sistem olan Lüx & Perdeli Sistemin amacı kışlık sistemi kapatıp balkonunuzu cam odaya çevirerek güneşten istifade etmenizi sağlamaktadır. Aynı sistem üzerinde perdeleri indirerek güneşi içeri almayabilirsiniz. Akdeniz gibi sıcak iklime sahip bölgelerde yaz mevsiminde, camları açtığımızda dahi sistem üzerindeki perdeleri indirerek,dilediğiniz kadar güneşi kesebilirsiniz.

Perdeli sistemin perdeleri, üst kasanın içinde muhafaza edilmektedir. Arıza ya da perdenin yıpranması durumunda ön kapağı açarak müdahale edilebilir. Balkon içerisindeki perde görüntü kirliliği Lüx & Perdeli Sistem sayesinde ortadan kaldırılmıştır. Perdeler camlardan bağımsız olduğundan dolayı, ister her cama göre, isterse iki camda bir perde uygulaması yapılabilmektedir.

Piyasadaki diğer perdeli katlanır cam balkon sistemlerinden ayıran en büyük özelliği budur. Kanat genişliği 40- 70 cm arasındadır. Sistem yüksekliği maksimum 250 cm dir. Her kanatta 4 adet teker, 8 adet rulman bulunmaktadır. Alttan ve üstten taşıyıcı özelliğine sahiptir.

WINPERAX'IN geliştirmiş olduğu yağmur oluğu sayesinde içeriye su alma riski %5 e düşürülmüştür. Profil et kalınlıkları yaptığı göreve göre 2 ile 4.5 mm arasındadır.

Lüx & Perdeli Sistem WİNPERAX argesinde, müşteri memnuniyeti, kalite ve kolay kurulum düşünülerek tasarlanmıştır. Profil tasarım ve tescili TPE tarafından patenti belgelenmiştir.

Ultra Isıcamlı & Jaluzili Sistem

Ultra Isıcamlı & Jaluzili Sistem normal katlanır cam sistemlerinde kapanan mekanda ısı kaybı yaşandığından dolayı tasarlanmış bir sistemdir.

Daha çok ısı, ses ve su izolasyonu düşünülmüştür. Isı yalıtımlı cam kombinasyonu 4+22+4 çift taraf temperli cam kullanılmaktadır. İki camın birleşme noktasında alüminyum ara fitil kullanılmaktadır. Her bir camın birleşme noktasında alüminyum parçalara bağlı, çift taraflı kıl fitil kullanılmaktadır.

Balkonunu odaya çevirmek isteyenler için mükemmel bir üründür. Kanat genişlikleri A0-90 cm arasında kullanılabilir. Sistem yüksekliği ise maksimum 300 cm'ye kadar kullanılabilir. Tavsiye edilen yükseklik 250 cm dir. Bir kanatta A adet teker, 8 adet rulman kullanılmaktadır. Her rulmana eşit yük verildiği için çok rahat hareket eder. Rulman büyüklüğü diğer piyasa ürünlerine göre daha büyüktür. 629 ZZ rulman kullanılmaktadır.

Alt raydan ve üst raydan çalışabilen bir üründür. Alt kasada WİNPERAX'ın tasarımı olan oluk sistemi kullanıldığından yağmur suyunu geçirmez. Çok rüzgar gören bölgelerde 4+20+5mm. çift taraf temperli ısıcam sistemi de kullanılabilir. İki cam arasında 22 mm boşluk düşünülmesinin sebebi jaluzili sistem uygulanabilirliği içindir. Sistem bir nevi ısıcam ve jaluzili sistemdir. Sistem 3 yıl garantilidir.

Sistemin bütün aksesuarları kendi fabrikamızda CNC tezgahlarımızda yapılmaktadır. Ultra Isıcamlı & Jaluzili Sistem WİNPERAX argesinde, müşteri memnuniyeti, kalite ve kolay kurulum düşünülerek tasarlanmıştır. Profil tasarım ve tescili TPE tarafından patenti belgelenmiştir.

Express Sistem

Ekspress Sistem cam balkon kapatma sistemi yıllar süren tecrübemizle üretmiş olduğumuz çok fonksiyonlu bir sistemdir. Her tip balkonda mükemmel çalışmakta, kullanım kolaylığı ve hareket kabiliyeti sayesinde yerli ve yabancı muadilleri karşısında rakip tanımamaktadır..

4*4 rulman sistemine sahip yatay rulman yataklarında hareket eden sistem en dar açılarda bile mükemmel hareket kabiliyetine sahiptir. Alttan ve üstten çalışan 4*4 rulman sisteminin avantajı hareket esnasında cam yükünün kullanıcı tarafından hissedilmemesidir.

Sistemin bir diğer eşsiz özelliği rulmanların hareket etmesini sağlayan kanalların 1.3 cm'ye kadar tıkanması durumunda bile rahatlıkla çalışan ve kesinlikle toz ve pislikten etkilenmeyen bir sistemdir. Bu sistemin uygulanabileceği maksimum yükseklik 260 cm dir. Kanat genişlikleri 40-80 cm arasındadır. Alttan ve üstten çalışabilen bir sistemdir. 8mm- 10mm cam seçenekleri vardır. Alüminyum et kalınlığı 2 ile 3 mm arasında taşıdığı yüke göre değişmektedir.

Yine WİNPERAX'ın geliştirmiş olduğu yağmur oluğu alt profille bütün değil, istenildiğinde kullanılmaktadır. Kanatların dışa açılması durumunda oluk sistemi de dışa gideceğinden dolayı, oluk sistemi isteğe bağlı kullanılmıştır.

Ekspress Sistem WİNPERAX argesinde, müşteri memnuniyeti, kalite ve kolay kurulum düşünülerek tasarlanmıştır. Profil tasarım ve tescili TPE tarafından patenti belgelenmiştir.

Premium Askılı Vitrin Sistem

Premium Asklı Vitrin Sistemi alışveriş merkezleri, otellerin salon bölmeleri kafeler, pastaneler, mağazalar ve kış bahçeleri için tasarladığımız bir sistemdir. Üst taşıyıcı konstrüksiyon ve alüminyum raylar üzerinde askılı hareket etmektedir.

Camlar katlandığı zaman zeminde hiçbir profil ray vb. mekanizmalar bulunmadığından dolayı mekandaki kısıtlamaları, istenmeyen görüntü ve alan kaybını ortadan kaldırarak ferah ve modern ortamlar sunar. Kayar kanatları sayesinde katlanabilen bir sistem olduğundan, iç ve dış mekanlar arasında tamamen bütünlük sağlayan bu sistemde 10 mm kalınlığındaki temperli cam sayesinde tam bir güvenlik elde edilebilir.

Premium Askılı Vitrin Sistemi sisteminde altta alüminyum ray olmayacağından camların yükü üste verilmiş olup, camlar delinerek sert plastik pimlerle desteklenmektedir. Sert plastik pimlerin tercih edilmesinin sebebi ise camların katlanması esnasında metal vidaların camları kırma riskinin yüksek olması göz önünde tutulmuştur. Camlar tamamen kapatıldığı zaman, altta ray olmadığından zemine sabitlenmesi gereken mekanizma estetik açıdan gizli olarak tasarlanmıştır.

Premium Askılı Vitrin Sistemi'nde kullanılan rulmanlar yatay rulman değil dikey rulmanlar olduğundan camın ağırlığını daha rahat taşımaktadır. Kanat genişlikleri 60-130 cm aralıklarında kullanılabilir, yükseklik ise 400 cm' ye kadar çıkartılabilir. Her kanatta 8 adet rulman görev yapmaktadır. Alüminyum et kalınlığı 5.5 mm dir. Sistemin kanat başı ağırlığı 40-70 kg'dır.

Sistemde yan kasaya basan kıl fitiller tercih edilmiştir. Bunun sayesinde izolasyon sağlanmıştır. Kanatlar, dönüş esnasında üst rayda özel aparatlar kullanıldığından güç harcamadan kolayca dönen park yeri mevcuttur. Aynı seride kelebek sisteminde kullanılabilmektedir.

Kelebek sisteminde ise taşıyıcı merkezden olduğundan üstte taşıyıcı demir konstrüksiyon ve tavanda herhangi bir işlem gerektirmemektedir. İki cam arasında kullanılan şeffaf plastik fitiller ile yalıtım sağlanmıştır. Şeffaf fitiller hariç 5 yıl garantilidir.

Premium Askılı Vitrin Sistemi WİNPERAX argesinde, müşteri memnuniyeti, kalite ve kolay kurulum düşünülerek tasarlanmıştır. Profil tasarım ve tescili TPE tarafından patenti belgelenmiştir.