Ürünlerimiz

Aspendos Plus

Her mekânda uygulanabilecek Bioclimatic Sistemleri dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin sunmadığı, katlanma ve toplanma hareketini bir arada sunmaktadır. Her açıda açılabilen alüminyum lameller sayesinde, gün ışığından istenilen oranda faydalanma olanağı sağlar.
Alüminyum lamellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, çatıdan havalandırma yaparken gölgelendirme özelliğini kaybetmez. Sistem açıkken bile özel tasarım profiller sayesinde, yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlar.
Alüminyum lameller yaptığı katlanma hareketi sayesinde, panellerin dış temizliği çatıya çıkmaya gerek kalmadan içeriden temizlenebilir. Elektrostatik fırın boya ile renklendirilir; istenilen her renkte uygulama yapılır. Elektrostatik fırın boya sayesinde uzun ömürlüdür. Bioclimatic Sistemleri sigara yasağının uygulandığı restoran ve kafe gibi yerler için en iyi çözümdür.

ASPENDOS PLUS SERİ BİOCLİMATİC ROLLİNG ROOF TEKNİK ŞARTNAME

1) Sistemde kullanılan tüm profil aksamı ALÜMİNYUMDUR.
2) Sistemde kullanılan Alüminyum profiller , 6063 – T6 F25(7580 Briner Sertlik) özelliktedir.
3) Sistemin en önemli özelliği lamellerin hareketinde üst kısımdaki toz,su vs pisliği aşağıya dökülmemesi için lameller kendi içersinde oluklu olmasıdır.
4) Sistem gerektiğinde düz gerektiğinde eğimli montaj yapılabilir.4 tarafı oluk olması nedeni ile hiç eğim vermeden su alması engellenmiştir. Ön ayak profillerinden su tahliye edilir.
5) Paneller eksenal çalışmaktadır ve istendiğinde geri toplanma hareket kabiliyetine haizdir.( Bu özellik havalandırma ile gölgelendirmeyi aynı anda yapabilmesi açısından önemlidir)
6) Sistemde kullanılan alüminyum lameller mekan içerisinde karanlığa sebep olduğu için ara ara cam panel kullanılarak aydınlatma sağlanmaktadır.
7) Metal aksesuarlar önce galvaniz işlemi yapılır sonra elektro statik fırın boya ile boyanır. Lameller 608 ZZ paslanmaz rulmanlar sayesinde rahat ve sessiz hareket etmektedir.
8) Paneller eksenal olarak minumum 100 derece açıda açılabilmelidir.(Cepheden gelen güneş ışığını kesmek için önemlidir)
9) Tavan örtüsünün açılma-kapanma hareketi uzaktan kumanda ve isteğe bağlı android yada apple kontrolü ile kullanılabilir.( isteğe bağlı olarak yağmur ,güneş,rüzgar sensörü ile 4 mevsim konfor sağlanmaktadır.
10) Bütün alüminyum profiller elektro statik toz baya teknolojisi ile boyanmaktadır.
11) Motor ile hareketli mekanizma arasında T-10 triger kayışı ile hareket eder.
12)Sistemde kullanılan vidalar krom paslanmazdır.
13) Flanş aplikasyon vidaları M8*80 Gömlekli Çelik dübel ve galvaniz kaplama olmalıdır.(Zemin yalıtımına zarar vermemek için)
14) Sistemde kullanılacak fitiller EPDM ısıya karşı dayanıklıdır.
15) Isı yalıtımı için lameller içersinde poliüretan dolgu köpük kullanılmaktadır ve su izolasyonu içinde sızdırmaz yapıştırıcı kullanılmaktadır.
16) Kullanılacak sistem , 2 (iki) yıl Motor ve 2 yıl mekanik garantilidir.
17) Her bir sistem modülü dikey ve yatay taşıyıcı profillerden oluşur , dikey ana taşıyıcılar 128*170*3, yatay ana taşıyıcılar 128*170*3 mm ölçülerinde olmalıdır.
18) Sistem modülleri 50kg+25kg /m² yayılı yük ve 50kg/m² rüzgar yükünü karşılayacak statik özelliklere sahiptir.
19 ) Sistemin 4 tarafında gizli led uygulaması ile gece aydınlatması sağlanır dimmer ışık alıcı ile gücü azaltıp arttırılabilir